Το πρόβλημα των Λος Άντζελες Λέικερς είναι κάτι παραπάνω από φανερό. Δεν είναι καλή ομάδα. Στο ντέρμπι του Λος Άντζελες και του play-in, διασύρθηκαν από τους Κλίπερς, χάνοντας για 7η συνεχόμενη φορά, από μία ομάδα, η οποία αγωνίζεται εδώ και μεγάλο διάστημα δίχως τους δύο σταρ της (Λέοναρντ, Τζορτζ).

Το ματς ήταν ισορροπημένο μέχρι το ημίχρονο. Εκεί ξεκίνησε η διάλυση των Λέικερς. «Έχασαν» στο 3ο δωδεκάλεπτο με διαφορά 22 πόντων (40-18) και μπήκαν για δεύτερο συνεχόμενο ματς στην τελευταία περίοδο με διαφορά που ξεπερνάει τους 20 πόντους!

Ο Ρέτζι Τζάκσον διέλυσε την άμυνα των Λέικερς με 36 πόντους, ενώ σε ένα προχωρημένο σημείο του αγώνα, μετά από μία σταυρωτή ντρίπλα στον Ράσελ Ουέστμπρουκ, ο τελευταίος επιχείρησε να του βάλει τρικλοποδιά!

Ο RW τελείωσε το ματς με 17 πόντους (7/16 σουτ), 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 λάθη σε 28:55. Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς μέτρησε 26 πόντους (2/9 τριπ., 6/9 διπ., 8/10 βολές), 8 ρμπάουντ, 4 ασίστ.

Για τους Κλίπερς, ο Ίβιτσα Ζούμπατς έπαιζε δίχως αντίπαλο με 19 πόντους, 9 ριμπάουντ και ο Μάρκους Μόρις πρόσθεσε 14.

Τα δωδεκάλεπτα: 36-31, 66-63, 106-81, 132-111

Ακολουθήστε το protothema.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Protothema.gr